Spolek Cipísek, Lošťákova 409, 506 01 Jičín
Výroční zpráva 2017

Celoroční projekt „Běháme po celý rok“ byl podpořen Královéhradeckým krajem.

Akce v průběhu roku

V průběhu roku spolek spolupracoval s organizátory závodů zařazených do 6. ročníku poháru BEJK a průběžně vyhodnocoval výsledky poháru. Závodníci s nimi byli seznamováni na webových stránkách a průběžné výsledky byly vyvěšovány na prezenci 7 závodů. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo 8. 10. 2017 na Prachově. Poháru se zúčastnilo 213 dětí předškolního věku, 257 dětí školního věku, 36 mládeže do 18 let, 291 mužů do 59 let, 52 veteránů, 91 žen a 30 veteránek, celkem 970 osob.

Pohárovými závody byly: Železnický kros, Mikulášský běh, Žabí běh jarní, Železňák-Cidliňák, Běh lužanskými hvozdy, Butovský kros, 2 hrady, Žabí běh podzimní

Žabí běh jarní a podzimní se uskutečnil na Prachově, propozice byly šířeny v papírové i virtuální podobě.

Žabí běh jarní, 19. závod se konal 12. 3.

Celková účast byla 86 přihlášených, další lidští účastníci doprovázeli přihlášené na trati, někteří povzbuzovali

v prostoru startu a cíle a delší trasu absolvoval i jeden psí doprovázející na vodítku.

Během závodu bylo zataženo, po nočních teplotách pod nulou se mírně oteplilo, teplota vzduchu se

pohybovala kolem 6°C a odpoledne spíše klesala. Cesty byly mokré, místy kluzké.

Žabí běh podzimní, 20. Závod

Celková účast byla 41 startujících, z toho 24 na kratší trase a 17 na delší trase.

Celkem 16 účastníků startovalo v žabím převleku nebo s žabím doplňkem.

Během závodu nepršelo, avšak po dešti byly cesty mokré, místy kluzké nebo s kalužemi. Bylo zataženo, teplota okolo 9°C.

Kratší trasa vedla směrem k Hotelu Pod Šikmou věží a zpět, delší pokračovala do Maršova a zpět.

Pohybové aktivity spojené s orientací v přírodě a s turistikou byly realizovány v únoru Výlet za zvířaty, v srpnu Výlet do Českého ráje a Labyrint, v listopadu Noční výsadek s cílem v Kavárně Café terasy v Železnici.

Spolupracující organizace

Muzeum přírody Český ráj z. s., Herpeta – ČAOVOP z. s., BONBON (Běžecký oddíl neambiciózních běžců) Praha a pořadatelé závodů zařazených do poháru BEJK.