Spolek Cipísek, Lošťákova 409, 506 01 Jičín
Výroční zpráva 2019

8. ročník poháru BEJK byl vyhlášen na Prachově při podzimním Žabím běhu 13. 10. 2019.

Celoroční projekt „Běhání v Ráji“ byl podpořen Královéhradeckým krajem.

Akce v průběhu roku

V průběhu roku byla realizována  pravidelná činnost a to pohyb v přírodě pro děti jednou týdně a na jednotýdenním prázdninovém soustředění. Zvolili jsme formu vycházek, výletů a pohybových her.

Vycházky se uskutečnily 10. 1. zimní vycházka „Okolo Jičína“, 7. 2. Méně známé Jinolice, 20. 2. výlet Nový Hradec Králové. 14. 3. jarní vycházka „Poznáváme Dílce“, 11. 4. jarní vycházka na Jičínské bojiště, 25.4.  vycházka do Železnice, 27.4. jarní exkurze na Hrabanovskou černavu, 6.8. pěší výlet do Českého ráje, 25.9. podzimní vycházka na hrad Pařez .
 Pro neorganizovanou veřejnost byly uspořádány dva Žabí běhy a to 13. března 2019 23. závod a 13. října 2019 24. závod. Tyto dva běhy jsou zařazeny do poháru BEJK (Běžec jičínské kotliny). Umožňují dětem, rodinám s dětmi, dospělým včetně seniorů pohyb v přírodě podle jejich kondice a schopností, protože jde o běhy na předem odhadnutý čas.
Do 8. ročníku poháru BEJK bylo zařazeno celkem 8 závodů, s některými pořadateli spolupracujeme tradičně.

Žabí běh – jarní, 23. závod se konal 10.3.2019.  MPČR zajišťovalo environmentální osvětu účastníků.  14 účastníků absolvovalo trať se žabím doplňkem. Delší trasa měřila 6 km, převýšení 226 m, počet účastníků 36. Kratší trasa měřila 1,831 km, převýšení 70 m, počet účastníků 39. Za MPČR startovali 4 závodníci.
 Panovalo deštivé počasí s mírnými srážkami, teplota vzduchu okolo 6°C. Cesty byly mokré, nicméně nebyly podmáčené. Závod byl zařazen do poháru BONBON.

Žabí běh – podzimní, 24. závod se konal 13.10.2019.

MPČR zajišťovalo environmentální osvětu účastníků. 23 účastníků absolvovalo trať se žabím doplňkem. Delší trasa měřila 6,492 km, převýšení 120 m počet účastníků 21. Kratší trasa měřila 1,860 m, převýšení 29 m, počet účastníků 43. Za MPČR startovalo 6 závodníků. Panovalo polojasné až jasné slunečné počasí, teplota vzduchu 18-21°C. Cesty byly mírně vlhké, pouze počátek lesní cesty.
Závod byl zařazen do poháru BONBON. Po tomto závodě byly vyhlášeny výsledky 8. ročníku poháru BEJK a předány diplomy medaile a drobné věcné ceny.

8) Žabí běh 13. 10. 2019

Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 13.10 na Prachově. Závodníci, kteří se umístili na prvních třech místech v kategorii předškoláků, školáků, mládeže, mužů, žen, veteránů a veteránek dostali diplomy, medaile a drobné ceny.

Noční výsadek 6. ročník se konal 2.11.,
 cíl restaurace „Košov“

Zúčastnilo se celkem 50 osob a 3 pořadatelé. Těsně před cílem ještě podle letopočtu na pomníku zjistili heslo.