Spolek Cipísek, Lošťákova 409, 506 01 Jičín
Výroční zpráva 2020

Celoroční projekt „Hurá na BEJKA!“ byl podpořen Královéhradeckým krajem.
Do poháru BEJK byly zahrnuty jarní a podzimní Žabí běh, jejichž pořadatelem byl Spolek Cipísek. Jarní závod musel být kvůli vládním opatřením souvisejícím s koronavirem uskutečněn až 5. června. Celoroční sportovní činnost se podařilo zajistit.

10. ročník poháru BEJK byl vyhlášen na Prachově při podzimním Žabím běhu 11. 10. 2020.

Akce v průběhu roku

V průběhu roku byla realizována  pravidelná činnost a to při schůzkách zaměřených na pohyb v přírodě. Podařilo se uskutečnit prázdninové soustředění a na něm jsme zvolili formu vycházek výletů a pohybových her. Zvolili jsme formu vycházek, výletů a pohybových her.

Bylo uskutečněno šest akcí, jejichž výsledky byly započteny do 9. ročníku Běžce jičínské kotliny.

Pro neorganizovanou veřejnost byly uspořádány dva Žabí běhy

Do 9. ročníku poháru BEJK bylo zařazeno celkem 6 závodů, s některými pořadateli spolupracujeme tradičně.

Žabí běh – jarní, 25. závod.
Vše bylo připraveno k březnovému termínu. Akce však vzhledem ke koronaviru musela být zrušena a konala se v náhradním termínu. Jarní Žabí běh v Prachově se uskuteční neobvykle v červnu. Aby závod nekolidoval s jinými víkendovými akcemi, uskutečnil se v pátek 5. června večer, start v 18 hodin (více viz propozice). Propagační leták byl rozšiřován elektronicky i v papírové formě, na nástěnkách ve školách pokud bylo vyučování.

Žabí běh – podzimní, 26. závod
Závod se konal v plánovaném termínu 11.10. Vzhledem k opatřením závodníci startovali po dvojicích, což bylo velmi náročné pro pořadatele, protože někteří závodníci již byli v cíli a jiní teprve čekali na start. Vzhledem k tomu, že jde o tradiční akcí, objevilo se pozvání také v Jičínském deníku. Reportáž z této akce pak novináři nazvali „Žabí běh startoval ve vlnách navzdory covidu“

Závod byl zařazen do poháru BONBON. Po tomto závodě byly vyhlášeny výsledky 8. ročníku poháru BEJK a předány diplomy medaile a drobné věcné ceny.