Výroční zpráva
Spolek Cipísek 2021

Celoroční projekt „Běhej s námi!“ byl podpořen Královéhradeckým krajem.
Do poháru BEJK byly zahrnuty jarní a podzimní Žabí běh. Jarní závod musel být kvůli vládním opatřením souvisejícím s koronavirem uskutečněn až 18. dubna. Celoroční sportovní činnost se podařilo zajistit.  

Akce v průběhu roku

V průběhu roku byla realizována  pravidelná činnost a to při schůzkách zaměřených na pohyb v přírodě. Podařilo se uskutečnit prázdninové soustředění a na něm jsme zvolili formu vycházek výletů a pohybových her. Zvolili jsme formu vycházek, výletů a pohybových her.

 Pro neorganizovanou veřejnost byly uspořádány dva Žabí běhy

Do 10. ročníku poháru Běžec Jičínské kotliny byl zařazen i náročný Maraton Českým rájem, konaný dne 8. srpna na jehož organizaci se Spolek Cipísek podílel. Vzhledem k tomu, že se nekonaly všechny závody tohoto poháru, nebylo konečné pořadí účastníků v roce 2021 vyhodnoceno.

Žabí běh – jarní, 27. závod.
Tradiční jarní Žabí běh se uskutečnil netradičně až v dubnu. V neděli 18. dubna jsme se konečně dočkali zahájení sezóny. Startovalo se průběžně po dvojicích nebo po rodinách, takže někteří závodníci již dobíhali do cíle, jiní ještě čekali na start. Bylo to náročné pro pořadatele. Byla připravena kratší trasa do 2 km vhodná i pro děti a delší trasa do 7 km.

Maraton Českým rájem 11. ročník
Otevřené neatletické mistrovství ČR v klasickém maratonu se konalo 8. srpna 2021 ve stejný den, který se běžel olympijský maraton mužů v Sapporu. 11. ročník Maratonu Českým rájem byl zároveň MČR čárkařů v klasickém maratonu, maratonským přeborem okresu Jičín a Českého ráje a přeborem oddílu BONBON.

Žabí běh – podzimní, 28. závod
Sezóna v Muzeu přírody Český ráj byla symbolicky uzavřena v neděli 10. října již 28. Žabím během, start byl hromadný. Celkem 38 účastníků širokého věkového spektra využilo slunečné počasí k proběhnutí se na předem odhadnutý čas. Podruhé v historii došlo k vyrovnání rekordu, rozdíl mezi odhadem a dosaženým časem činil 0 vteřin. Na podzimním i jarním běhu dostali drobné ceny závodníci se žabími doplňky

Noční výsadek
Proběhl 5. listopadu 2021 pro děti ze zájmových kroužků, jejich rodiče a sourozence. Zvolili jsme čtyři místa vysazení ze zvláštního autobusu. A to v Dolním Lochově, na Blatech, pod Střelečskou Hůrou a na Březce. Clem byl tentokrát Prachov, protože jiný vhodný cíl vzhledem k hygienické situaci nevyhovoval.

Spolupracující organizace

Muzeum přírody Český ráj z. s., Herpeta – ČAOVOP z. s., BONBON (Běžecký oddíl neambiciózních běžců) Praha.

Publicita

Webové stránky  http://www.mpcr.cz/ostatni/cipisek/
Plakát vydaný klubem BONBON s upoutávkami na závody zařazené do poháru.

 Propagace

Letáky na Žabí běhy
Akce jsou uvedeny na www.behej.com
Absolventská turistická vizitka

 Kontakty MPČR

Muzeum přírody Český ráj
Prachov 37, Jičín 506 01

Tel.: +420 732 858 380
+420 737 156 412
E-mail: mpcr@seznam.cz

Kalendář akcí

předchozí měsíc Únor 2023 další měsíc
Po Út St Čt So Ne
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
         
18. 2. 2023

1866 oline hra

On-line vědomostní hra o roce 1866
Od 19:00 bude aktivní odkaz na četovou místnost, kde se bude hra hrát.
https://meet.jit.si/hra1866
Hra obsahuje různě těžké otázky, kdy budete poznávat osobnosti války, bojiště, uniformy, zbraně a mnoho dalšího.
Jak to funguje?
Na výzvu v četu se budete moci přihlásit na výběr otázky, za kolik bodů otázku chcete.
Kdo bude vybrán, je určeno časem reakce. Přednost ale mají ti, kdo nemají žádné body, nebo jich mají nejméně. Pokud bude otázka zodpovězena správně, bude dotyčnému zapsán příslušný počet bodů.
Už v okamžiku, kdy se zobrazí otázka, mohou se na ni prostřednictvím četu hlásit další. Pokud dotyčný odpoví špatně, možnost dostanou ti, kteří se přihlásili po něm a to v pořadí, ve kterém se přihlásili.
Pokud budou zodpovězeny všechny otázky v kategorii, otevře se bonusová otázka, která je za zvýšený počet bodů.
Hru vyhrává ten, komu se povede získat nejvyšší počet bodů.
Poučné bývá hru i jen sledovat, určitě se dozvíte mnoho zajímavého!