Výroční zpráva
Spolek Cipísek 2021

Celoroční projekt „Běhej s námi!“ byl podpořen Královéhradeckým krajem.
Do poháru BEJK byly zahrnuty jarní a podzimní Žabí běh. Jarní závod musel být kvůli vládním opatřením souvisejícím s koronavirem uskutečněn až 18. dubna. Celoroční sportovní činnost se podařilo zajistit.

Akce v průběhu roku

V průběhu roku byla realizována  pravidelná činnost a to při schůzkách zaměřených na pohyb v přírodě. Podařilo se uskutečnit prázdninové soustředění a na něm jsme zvolili formu vycházek výletů a pohybových her. Zvolili jsme formu vycházek, výletů a pohybových her.

Pro neorganizovanou veřejnost byly uspořádány dva Žabí běhy

Do 10. ročníku poháru Běžec Jičínské kotliny byl zařazen i náročný Maraton Českým rájem, konaný dne 8. srpna na jehož organizaci se Spolek Cipísek podílel. Vzhledem k tomu, že se nekonaly všechny závody tohoto poháru, nebylo konečné pořadí účastníků v roce 2021 vyhodnoceno.

Žabí běh – jarní, 27. závod.
Tradiční jarní Žabí běh se uskutečnil netradičně až v dubnu. V neděli 18. dubna jsme se konečně dočkali zahájení sezóny. Startovalo se průběžně po dvojicích nebo po rodinách, takže někteří závodníci již dobíhali do cíle, jiní ještě čekali na start. Bylo to náročné pro pořadatele. Byla připravena kratší trasa do 2 km vhodná i pro děti a delší trasa do 7 km.

Maraton Českým rájem 11. ročník
Otevřené neatletické mistrovství ČR v klasickém maratonu se konalo 8. srpna 2021 ve stejný den, který se běžel olympijský maraton mužů v Sapporu. 11. ročník Maratonu Českým rájem byl zároveň MČR čárkařů v klasickém maratonu, maratonským přeborem okresu Jičín a Českého ráje a přeborem oddílu BONBON.

Žabí běh – podzimní, 28. závod
Sezóna v Muzeu přírody Český ráj byla symbolicky uzavřena v neděli 10. října již 28. Žabím během, start byl hromadný. Celkem 38 účastníků širokého věkového spektra využilo slunečné počasí k proběhnutí se na předem odhadnutý čas. Podruhé v historii došlo k vyrovnání rekordu, rozdíl mezi odhadem a dosaženým časem činil 0 vteřin. Na podzimním i jarním běhu dostali drobné ceny závodníci se žabími doplňky

Noční výsadek
Proběhl 5. listopadu 2021 pro děti ze zájmových kroužků, jejich rodiče a sourozence. Zvolili jsme čtyři místa vysazení ze zvláštního autobusu. A to v Dolním Lochově, na Blatech, pod Střelečskou Hůrou a na Březce. Clem byl tentokrát Prachov, protože jiný vhodný cíl vzhledem k hygienické situaci nevyhovoval.

Spolupracující organizace

Muzeum přírody Český ráj z. s., Herpeta – ČAOVOP z. s., BONBON (Běžecký oddíl neambiciózních běžců) Praha.