Zlatý list Krajské kolo 2015

25. 5. 2015  |  aktualizováno 25. 5. 2015  |  Články

Na startu Krajského kola přírodovědné soutěže Zlatý list na Prachově se sešlo 144 dětí od šesti do patnácti let.Přijeli mladí přírodovědci z oddílu Strom Dětenice, ze ZŠ Husova z Jičína, ze ZŠ Sion, ZŠ a MŠ Úprkova, z Prvního soukromého jazykového gymnázia a DDM z Hradce Králové,ze ZŠ Kněžice, ZŠ Černčice, ZŠ Komenského z Nového Města nad Metují a ze ZŠ Komenského z Náchoda.

Na osmi stanovištích na stezce mezi Prachovským sedlem a Jinolickými rybníky prokazovaly tříčlenné hlídky znalosti z ornitologie, geologie, botaniky, herpetologie, batrachologie, ochrany přírody a ekologie a o Geoparku Český ráj.V cíli se výsledky dvou hlídek, které tvořily jedno družstvo, sčítaly.

Kromě stezky měly děti možnost sledovat přírodopisné filmy v klubovně, navštívit muzejní zahradu a pozorovat volně žijící živočichy i zvířata ve venkovních teráriích, v zahradě pro ně byla připravena také hra Pelíškova zahrádka. Tyto aktivity zajišťovali a informace k nim poskytovali členové zájmových kroužků MPČR. Některé děti vyrazily se svými vedoucími na kratší vycházku do Prachovských skal. Řada účastníků využila i možnost volného pohybu na muzejní louce v Prachovském sedle.

Na uspořádání akce se podílelo 21 dospělých včetně odborníků z Turnova, Hradce Králové a Prahy. Potěšitelné bylo, že děti přistoupily k soutěži se zaujetím, na stanovištích se snažily co nejlépe uspět a tento cíl pokládaly za nejdůležitější.

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Všichni soutěžící dostali diplom a drobné ceny, první tři družstva navíc krásné keramické medaile a další drobné předměty. Mezi nejmladšími získalo nejvíc bodů družstvo ve složení Radka Kejvalová, Jáchym Snopek, Jan Šandera, Jasmína Laloušková, Bára Šírová a Zuzana Čmejlová, v mladší kategorii zvítězilo družstvo Matěj Kaván, Jiří Matouš, Anna Vrcková, Matyáš Pour, David Boček, obě družstva z Muzea přírody Český ráj. Ve starší kategorii byli první Vojtěch Flora, Lenka Hamanová, Lucie Hamanová, Eva Voláková a Michaela Bobková z oddílu Strom Dětenice.

Družstvo dětí mladší kategorie z Muzea přírody Český ráj a družstvo dětí starší kategorie ze Stromu z Dětenic se zúčastní ve dnech 15. až 20. června národního kola v Náměšti nad Oslavou.

Výsledky

Všechny fotky z této akce najdete na serveru RAJČEKontakty MPČR

Muzeum přírody Český ráj
Prachov 37, Jičín 506 01

Tel.: +420 732 858 380
+420 737 156 412
E-mail: mpcr@seznam.cz

Kalendář akcí

předchozí měsíc Duben 2020 další měsíc
Po Út St Čt So Ne
   
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
     
5. 4. 2020

74. pěší pluk v Jičíně

Jičínští kadeti se v Jičíně schází každý rok, aby si připomněli, co dosáhli za rok své činnosti. Hlavním pravidlem je, aby nás oproti roku předchozímu bylo pokud možno více a abychom zlepšili naši vystrojenost a vybavenost.
Vzhledem ke stoupajícímu počtu členů se kadetní setnina rozhodla uspořádat „Manévry“.
Manévrů se může účastnit i široká veřejnost a zkusit se postavit do tvaru.