Zlatý list v Oknech

17. 5. 2022  |  aktualizováno 17. 5. 2022  |  Články

V sobotu 14. května jsme se vypravili na krajské kolo Zlatého listu do Libereckého kraje. Do obce Okna nás dovezl autobus, vystoupili jsme u místní školy. Celý den jsme strávili v pěkné školní zahradě na fotbalovém hříšti, na houpacích lanech a na nákupech v místním obchodě. Někteří také opékali buřty. Postupně se na stezku se sedmi stanovišti vydávaly hlídky nejmladších, mladších a starších. Pak jsme se připravovali na obhajobu prezentace Práce pro přírodu. Společná obhajoba Práce pro přírodu dopadla na 10 bodů, přesto, že nebyl k dispozici funkční dataprojektor.

Nakonec jsme měli radost z výsledků. Nejmladší Stázka Bočková, Honzík Rulc, Vojta Žmolil a Máťa Bambula, Dominik Bambula získali nejvíc bodů na stanovišti s otázkami z lesnictví a dendrologie, ekologie a životního prostředí a z myslivosti

Mladší hlídce ve složení Vašek Rampas, Bára Košťáková a Vendy Krčmáriková šlo nejvíc lesnictví, hlídka ve složení Kateřina Šanderová, Martin Vejvoda a Bára Žmolilová získala maximální počet 10 bodů (s hvězdičkou) zase za botaniku.

Starší hlídky Michal Vejvoda, Matouš Berný a Adam Kovář, Zdeněk Šimon byly nejvíc úspěšné na stanovišti lesnictví a dendrologie a v poznávačce ze zoologie.

Při vyhlášení výsledků před osmnáctou hodinou jsme se dozvěděli, že nejmladší jsou první ze 4 družstev, mladší první z 5 družstev, starší jsou třetí ze 6 družstev.

Celý den bylo krásné počasí a na blízké železniční trati provoz bez problémů.

https://mpcr.rajce.idnes.cz/Zlaty_list_v_Oknech/


Kalendář akcí

předchozí měsíc Červenec 2022 další měsíc
Po Út St Čt So Ne
       
2
3
5
6
7
8
10
12
13
14
15
17
19
20
21
22
24
26
27
28
29
4. 7. 2022

Podvečerní vycházky po stopách bojů 1866 v Jičíně

Vydejte se s námi na vycházku po stopách bojů v Jičíně za použití historických záznamů a kreseb. Účastníky provede v historické uniformě desátník jičínského pěšího pluku č. 74. Můžete se těšit i na ukázku zbraní, které tehdy používala rakouská armáda. Sraz účastníků v 18:00 u kašny na Valdštejnově náměstí. Trasa bude uzpůsobena podle počtu a fyzických schopností návštěvníků.