„Říjen je období, kdy se příroda chystá k zimnímu spánku. I žáby se připravují a postupně vyhledávají vhodná místa, kde by zimu přečkaly.“

Počasí, které nejvíc ovlivňuje jak žáby, tak i účast běžců, v neděli 13. října  dopoledne nevypadalo vůbec lákavě. Odpoledne se ale ukázalo sluníčko a přilákalo na start podzimního Žabího běhu - už 12. běhu před Muzeum přírody Český ráj v Prachově běžce začátečníky i veterány, běžely dokonce celé rodiny. Na trať se vydalo 32 přihlášených závodníků a několik členů doprovodu, kteří nakonec neodolali pokušení vyzkoušet si to taky. Po občerstvení v cíli si čekání na výsledky mnozí zpříjemnili v muzejní klubovně při sledování audiovizuálních programů.

Na stupně vítězů nejprve vystoupili běžci, kteří překonali trať o délce 1640 m. První byl s rozdílem odhadu a skutečně dosaženého času 6 vteřin Vladimír Turčín, druhý s rozdílem 13 vteřin Martin Vejvoda a třetí s rozdílem :27 vteřin Michal Vejvoda, všichni z Jičína.

Na trati o délce 7 550 m zvítězil Michal Vejvoda st. (rozdíl 4minuty a 1 vteřina) před Radkem Pavelkou (rozdíl 4minuty a 7 vteřin), oba z Jičína a Václavem Krejsou z Prahy (rozdíl 6 minut a 9 vteřin).

Ve zvláštní kategorii běžců z pořadatelského občanského sdružení proběhl delší trať Martin Šandera s rozdílem 5minut a 11 vteřin. Na závěr došlo k nejvíce očekávanému vyhlášení kategorie běžců v žabích převlecích nebo s žabími doplňky. 15 účastníků dostalo drobné ceny.

Přesto, že se závodu zúčastnilo 12 žen a dívek, žádná z nich tentokrát neměla dost přesný odhad. Potěšitelné je, že na startu bylo 17 závodníků z Jičína, nechyběli zástupci z okolí (Brada, Železnice, Štikov), ti vzdálenější přijeli z Prahy nebo z Litoměřic.

Celá tato akce je součástí rojektu MPČR Cesty k poznávání podpořeného Královéhradeckým krajem.

Druhý závod 3. ročníku poháru BEJK  Železnický kros se koná už v pondělí 28. října v Železnici.

Žabí běh – na odhadnutý čas, 12. běh, podzimní výsledky

zb12

Fotogalerie:

http://mpcr.rajce.idnes.cz/Zabi_beh_na_odhadnuty_cas,_12._beh,_podzimni


Kalendář akcí

předchozí měsíc Únor 2024 další měsíc
Po Út St Čt So Ne
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
     
24. 2. 2024

1866 oline hra 2024

V sobotu 24. února 2024 od 19:00 klikni na odkaz na četovou místnost a zahraj si s ostatními hru.
https://meet.google.com/pcd-icfz-ofe
Hra obsahuje různě těžké otázky, kdy budete poznávat armády, zajímavosti, města, hodnosti, bitvy a data a mnoho dalšího.
Jak to funguje?
Na výzvu v četu se budete moci přihlásit na výběr otázky, za kolik bodů otázku chcete.
Kdo bude vybrán, je určeno časem reakce. Přednost ale mají ti, kdo nemají žádné body, nebo jich mají nejméně. Pokud bude otázka zodpovězena správně, bude dotyčnému zapsán příslušný počet bodů.
Už v okamžiku, kdy se zobrazí otázka, mohou se na ni prostřednictvím četu hlásit další. Pokud dotyčný odpoví špatně, možnost dostanou ti, kteří se přihlásili po něm a to v pořadí, ve kterém se přihlásili.
Pokud budou zodpovězeny všechny otázky v kategorii, otevře se bonusová otázka, která je za zvýšený počet bodů.
Hru vyhrává ten, komu se povede získat nejvyšší počet bodů.
Poučné bývá hru i jen sledovat, určitě se dozvíte mnoho zajímavého!