Železňák-Cidliňák 2015

1. května, Železnice

výsledky , zpráva - článek ze závodu viz níže

fotogalerie 1, fotogalerie 2

odkaz na článek v Jičínském deníku

Železňák–Cidliňák je běžecký závod, který nabízí 15 dětských a mládežnických kategorií, štafety dítě + dospělý, lidový běh a závod dospělých, který je otevřeným mistrovstvím města Železnice v běhu silničním. Závod je zařazen do poháru BEJK (Běžec Jičínské kotliny) a do poháru BONBON (Běžecký oddíl neambiciózních běžců). Trasa silničního běhu na 10 km je oficiálně změřena Ing. Pavlem Frčkem (podle pravidel IAAF a ČAS) a vede malebnou krajinou Geoparku Český ráj.

Akce je zařazena do projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI

www.cus-sportujsnami.cz

ČUS Sportuj s námi!

ČUS


Tradiční Železňák-Cidliňák netradičně deštivý

Sedmý ročník běhu Železňák – Cidliňák přilákal na start 125 běžců, od nejmenších běžců až po zkušené veterány. Tradičně 1. května bylo v Železnici počasí bez deště, letos poprvé dopoledne zapršelo, chvíli i s kroupami, stačilo chvíli počkat a mohlo se závodit dále.

Dopoledne na fotbalovém hřišti startovaly dětské a mládežnické kategorie, štafety ve složení předškolák a dospělák nebo školák a lidový běh na 800 m. Děti představovaly přibližně polovinu z celkového počtu účastníků. Nechyběly ani tradiční doprovodné pohybové aktivity pro děti zaměřené na žabky a jejich kamarády. Na stupních vítězů se předávaly diplomy, perníkové medaile a zajímavé ceny, ze kterých se děti opravdu radovaly. Vítěze a další umístěné naleznete ve výsledkové listině.

Odpoledne bylo bez deště a pro závod na 10 km, který nese podtitul otevřené mistrovství města Železnice v běhu silničním, panovalo příznivé běžecké počasí. Absolutní vítězem a zároveň v kategorii mužů do 49 let se stal Jiří Čivrný ze Semil v čase 34:47, v kategorii do 59 let Vladimír Vacarda z Eleven Run Team, v kategorii nad 60 let Karel Trejbal z SKP Mladá Boleslav. Absolutně mezi ženami a zároveň v kategorii žen nad 45 let zvítězila Blanka Paulů, která běžela za Maratonstav Úpice, s časem 43:19, a v kategorii žen do 44 let zvítězila Jana Škorpilová ze Sportcentra Jičín.

Byly rovněž uděleny speciální ceny; skokanem roku, který zlepšil svůj čas o 9 minut a 57 vteřin oproti loňskému roku, se stal Tomáš Wachtarczyk z Hřebče, cenu za největší hybnost získala mezi ženami Dana Jiřičná, mezi muži Martin Jiřičný. Nejrychlejším železnickým běžcem byl Ondřej Kazda. Cena za zřetelehodný počin byla udělena Ivě, Barboře a Anně Nydrlovým za občerstvení na hřišti i na náměstí s úsměvem na tváři.

Závod byl podpořen městem Železnice a v rámci projektu Sportuj s námi Českou unií sportu.

Všichni účastníci získali také bodové hodnocení do poháru BEJK – Běžec Jičínské kotliny, který je součástí projektu Pohyb v přírodě pro zdraví podpořeného Královéhradeckým krajem. Dalším závodem zahrnutým do tohoto poháru bude 27. června Běh lužanskými hvozdy.


Kalendář akcí

předchozí měsíc Květen 2024 další měsíc
Po Út St Čt So Ne
   
1
2
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
16. 6. 2024

Slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěž Namaluj obojživelníka nebo plaza roku 2024


Vernisáž výstavy výtvarných prací, soutěže v muzejní zahradě.

14:00